16 grudnia 2017

Wschód Super Księżyca - autor Piotr Potępa

Supermoon to Księżyc w pełni lub nowiu, którego orbitalne położenie w przybliżeniu pokrywa się z najbliższą odległością, jaką Księżyc osiąga na swojej eliptycznej orbicie. Skutkuje to większym niż zazwyczaj rozmiarem księżycowego dysku widzianego z Ziemi. Związek położenia Księżyca z falami oceanicznymi i ruchami skorupy Zieni doprowadził do twierdzenia, że ​​zjawisko Super Księżyc może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zdarzeń takich jak trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. Wschód Super Księżyca w pełni sfotografował świetnie Piotr Potępa 3 grudnia 2017 roku. Warto śledzić jego dorobek na www.nightscapes.pl , bo to naprawdę zbiór świetnych fotografii. Optyka:Tamron 70-200/2.8, kamera: Sony Nex-6, statyw fotograficzny.


Portal Polish Astronomy Picture Of the Day jest polskim odpowiednikiem NASA Astronomy Picture of the Day i European Astronomy Picture of the Day i promuje prace rodzimych astrofotografów amatorów.

Preferowane będą - choć nie wyklucza to innych- prace wykonane w Polsce, w naszych warunkach atmosferycznych, pod naszym niebem. Pokażą one obiekty nieba głębokiego, nasz Układ Słoneczny i zjawiska w nim występujące oraz zjawiska atmosferyczne.

Prace ocenia grupa ekspertów zgłoszonych przez właścicieli trzech największych polskich portali o tematyce astronomii i astrofotografii amatorskiej: Astromaniak, Astropolis i Forum Astronomiczne. Ich dokonania można poznać w zakładce EKSPERCI.

Sposób zgłoszenia pracy znajdziesz w zakładce TU WYŚLIJ PRACĘ.

Czystego nieba!

Facebook Image

 Serwisy partnerskie